« Svibanj 2024 »

Autor: GORAN PLAFTAK, 16. 8. 2012.

Radovi u OŠ Ivana Gorana Kovačića u Svetom Jurju na Bregu u punom su jeku. Iako je nešto više od dva tjedna do početka nastave, škola više izgleda kao gradilište nego kao škola.

Osim što se izgrađuje dvorana koja će vjerojatno biti gotova do listopada, napravljeni su i spojevi dvorane i novih učionica sa starom školom. Uz to se i u staroj školi izvode brojni radovi tako da su mnoga nastavna sredstva i pomagala seljena po cijeloj školi.

Kad se učitelji vrate u školu osim papirnate pripreme za novu školsku godinu čeka ih puno posla da bi školu doveli u red za početak nastave. Posla je puno, ali najbitnije je da će škola biti sanirana i da će školarci nastavu TZK imati u pravoj dvorani.