Vetro Challenge
Autor: Lea Kos Rešetar, 29. 1. 2024.

Vetro Challenge održavao se 12. prosinca 2023. u tvornici Vetropack Straža u Humu na Sutli. Naša mentorica bila je učiteljica iz matematike Ivana Kreminski, a u grupi smo bile: Lara Piškor, Klara Miljančić, Mia Perko i Ema Horvat. Kad smo došli u Hum na Sutli tamo su nas dočekali zaposlenici tvornice i lijepo nas ugostili, svatko je dobio svoju karticu sa imenom te smo se krenuli raspakiravati.

Prvi smo stigli pa smo imali više vremena za oblačenje i sređivanje te smo također dobile i  doručak. Nakon što su se svi okupili imali smo još malo vremena za pripremu. Bile smo jako nervozne, ali nas je učiteljica Ivana ohrabrivala. Kad je predstavljanje počelo rekli su nam nešto o sebi i tko će kada prezentirati. Mi smo bile posljednje na redu pa smo dobile priliku vidjeti kako su drugi prezentirali. Kad su prve tri škole završile imali smo kratku stanku od 15 minuta.

Nakon stanke prezentirale su zadnje tri škole među kojima smo bile i mi. Na početku je bilo strašno, ali smo se s vremenom opustile i odradile najbolje što smo mogle. Kad je prezentiranje završili ostavili smo suce da odluče, a nas su poveli u obilazak tvornice koja je stvarno velika. U njoj smo vidjeli sve faze proizvodnje staklenih boca što je bilo jako zanimljivo, ali nismo baš mogli čuti što govore. Nakon obilaska imali smo ručak i krenulo je proglašenje.

Nismo bile među prvih troje, ali smo sve jedno dobili mali poklončić kao znak pažnje. Dobili smo vrećicu za sportsku obuću, blok za pisanje, magnet i bombone. Najvažnije je da smo doživjele nova iskustva. Nije bitno jesmo li prve ili zadnje, jedino bitno je bilo da smo mi uživale i zabavile se kroz naš put u Humu na Sutli, ali naravno nakon svakog putovanja moramo se i počastiti pa smo otišli i u McDonald's.