Autor: Maja Barbić, 24. 10. 2018.

Kao i svake školske godine,  školska knjižnica je svojim najmlađim korisnicima širom otvorila svoja vrata. Mjesec hrvatske knjige je najbolje vrijeme da i naši učenici 1.a i 1.b razreda postanu članovi školske knjižnice.

Vlasta Horvat

U veselom dvosatnom druženju učenici su se upoznali sa školskom knjižničarkom, pojmovima knjižnica, knjižara, posudba, članska iskaznica. Pričali smo o knjigama, likovima iz bajki, što se smije, a što ne smije raditi u knjižnici, kako se ponašati u knjižnici. Svaki prvašić je dobio zadatak da nacrta svog najdražeg lika iz bajke, a na kraju našeg druženja prvašićima su uručene njihove članske iskaznice i posuđene prve knjige.

Primanje prvašića u članstvo školske knjižnice jedna je od najljepših zadaća školskog knjižničara. Veselimo se budućim zajedničkim druženjima u knjižnici i nadamo se da će uživati u svim naslovima koje mogu posuditi u knjižnici.