Obilježavamo Mjesec hrvatske knjige

Mjesec hrvatske knjige tradicionalno se, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture, održava diljem Hrvatske od 15. listopada do 15. studenoga, a posvećen je afirmaciji knjige i poticanju čitanja. Želja je uključiti sve više djece u aktivnosti vezane uz čitanje jer čitanjem proširujemo rječnik i poboljšavamo način izražavanja.

Nova prilika za stare knjige

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige u našoj je školi održan Sajam knjiga. Razmjena knjiga održana je 29. listopada po prvi puta u novoj školskoj knjižnici. Učenici su donijeli knjige, slikovnice, časopise, stripove koje ne čitaju te ih zamijenili novima. Ovo je već osmi sajam u našoj školi i sigurni smo da će se nastaviti i narednih godina te da to možemo nazvati našom tradicijom. Učenici su se zabavili, knjigama pružili novu priliku te jedva čekaju iduću godinu.